• 30.06.2021 10:44

  Data opublikowania

 • Estera Zittermann

  Osoba publikująca

 • sekretariat@zscku.pl

  E-mail osoby publikującej

 •  

  Od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizować będzie rządowy program „Dobry start” 300+,  a tym samym przejmuje obsługę jednego ze świadczeń dla rodzin, z systemu szeroko rozumianych świadczeń rodzinnych, którego celem jest wsparcie finansowe rodzin przy wyprawce szkolnej. 

   

   

  Wnioski o świadczenie zgłaszane mają być wyłącznie elektronicznie: przez PUE, bankowość i system Empatia – w efekcie wszystkie mają trafiać do ZUS do rozpatrzenia w formie elektronicznej.

  ZUS nie będzie prowadził postępowań w formie papierowej.

  ZUS będzie wydawać i automatycznie wystawiać na PUE informacje o przyznaniu albo decyzje o odmowie prawa do świadczenia.

   

  Podstawą prawą przyznania świadczenia są:

  • Ustawa z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej  (Dz. U. z 2020 r. poz. 821, ze zm.), zmieniona ustawą z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2021 poz. 1006);
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. z 2021 poz. 1092).

   

   

  W razie wątpliwości zapraszamy pod nr tel. 91 459 63 73, gdzie na pytania odpowiadać będzie koordynator Sławomir Chruściel.

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się