• 23.11.2017 16:27

  Data opublikowania

 • Beata Pawłowska

  Osoba publikująca

 •  

  E-mail osoby publikującej

 • II
  EUROPEJSKI TYDZIEŃ
  UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH
  21 LISTOPADA  2017 r.

  21 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbyła się konferencja oraz warsztaty dla młodzieży pod hasłem Odkryj swój talent. W wydarzeniu uczestniczyli dyrektorzy, pedagodzy, doradcy zawodowi oraz młodzież ze szkół gimnazjalnych i podstawowych z Pyrzyc, Bielic, Bani, Kozielic, Lipian, Okunicy, Jesionowa, Kłodzina, Żukowa, Przelewic oraz Dolic i Warnic.

  Celem inicjatywy, organizowanej w dniach 20-24 listopada br. pod hasłem "Odkryj swój talent" jest podniesienie atrakcyjności i poprawa wizerunku kształcenia i szkoleń zawodowych w Europie.

  Podczas konferencji podnoszono istotną rolę kształcenia ustawicznego w życiu człowieka. Wśród tematów znalazły się :
  1. Szkolnictwo zawodowe - dobre praktyki  - Paweł Palczyński, dyrektor ZS Nr 2 CKU
  2. Rola kształcenia zawodowego w życiu młodego człowiek - Teresa Mamos, dyrektor PPP    w Pyrzycach
  3. Wioska ginących zawodów. Oferta Młodzieżowego Centrum Kariery w Pyrzycach - Marta Czarnof, doradca zawodowy MCK w Pyrzycach
  4. Młodzież na rynku pracy - Alicja Pajor-Kubicka, doradca zawodowy PUP w Pyrzycach
  5. Funkcjonowanie sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych. Doradztwo zawodowe w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pyrzycach Jolanta Dubicka, doradca zawodowy PPP w Pyrzycach.

  Młodzież uczestniczyła w warsztatach umiejętności gastronomicznych, podczas których zdobyli umiejętności formowania naleśników w sakiewkę, nadziewania i formowania rogalika, dekorowania babeczek oraz sporządzania drożdżówek. Uczniowie otrzymywali certyfikaty potwierdzające zdobycie umiejętności kulinarnych.

  Kolejnym był warsztat umiejętności hotelarskich. Uczniowie uczestniczyli w prezentacji składania ręczników oraz mieli możliwość zdobycia praktycznej umiejętności składania serwetek na trzy sposoby, w celu dekoracji stołu świątecznego.

  Odbyły się również warsztaty umiejętności mechanicznych - tu zaprezentowały się kierunki: technik mechanizacji rolnictwa oraz technik pojazdów samochodowych. Podczas zajęć zaproszeni goście mogli zdobyć umiejętność naprawy ciągłości przewodów poprzez wykonanie połączenia lutowanego oraz zapoznać się z działaniem ładowacza typu ?cyklop?.

  Ostatnim niezwykle spektakularnym warsztatem był udział w symulacji obrotów papierami wartościowymi na giełdzie, podczas którego młodzież mogła zapoznać się z kierunkiem technik ekonomista.

  Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie proponowaną tematyką oraz za liczne przybycie.

  Beata Pawłowska

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się