21 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA + SKARPETKOWE WYZWANIE

Pomysłodawcą święta, którego przesłaniem jest pomoc dla ludzi z zespołem Downa

był Stylianos E. Antonarakis, genetyk z uniwersytetu w Genewie.

Data obchodów w dniu 21 marca nawiązuje do istoty zaburzenia – trisomii 21 chromosomu.

#SkarpetkoweWyzwanie odbywa się co roku 21 marca

i wiąże się ze Światowym Dniem Zespołu Downa.

Tego dnia na znak uznania dla ludzkiej unikalności są noszone dwie różne skarpetki.

Wyzwanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą okazać solidarność i wsparcie dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin. Szerzy świadomość, że indywidualność ludzka czyni ten świat pięknym, bardziej kolorowym, interesującym i inspirującym.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek– najlepiej trzech

(bo przecież w zespole Downa są 3chromosomy w 21 parze)

w różnych, wesołych kolorach i wzorach!


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się