Minęło siedem lat od ucieczki z więzienia Hannibala Lectera. Morderca mieszka we Florencji. Znawca piekna, koneser sztuki, oddaje się lekturze i słucha muzyki. Agentka Clarice Starling zaciekle walczy z handlarzami narkotyków. Jej kariera załamuje sie po nieudanej akcji. Wtedy lecter przysyła jej list. To naprowadza FBI na trop doktora – kanibala. Rozpoczyna się dramatyczne polowanie. Hannibala szukają bowiem nie tylko agenci federalni...

Thomas Harris tworzy powieści uznane za klasykę i wzorce gatunku. Nikt dotąd z taką wnikliwością nie przedstawił psychiki odrażającego zbrodniarza, nie pozbawiając go miana istoty ludzkiej. Zadebiutował thrillerem "Czarna niedziela". Doktor Hannibal Lecter, najbardziej przerażający we współczesnej literaturze seryjny morderca, pojawił się po raz pierwszy w powieści "Czerwony smok", sfilmowanej przez wytwórnię Universal. Słynny stał się dzięki bestsellerowi "Milczenie owiec" i kreacji Anthony'ego Hopkinsa w filmie z Jodie Foster. Hannibal, długo oczekiwana kontynuacja poprzednich thrillerów, został okrzyknięty wydarzeniem literackim końca stulecia, symbolem wybitnej literatury popularnej.

"Hannibala" czytali na głos uczniowie III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej – Mechanik pojazdów samochodowych (26 września 2018 roku).

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj