"Mój intymny świat" Iga Cembrzyńska

Była Marysią, a została Igą. Miała być pianistką, ale wybrała aktorstwo. Może po to, żeby spotkać największą miłość swojego życia – Andrzeja Kondratiuka.

 

"Ewa Luna" Isabel Allende

Historia dziewczynki poczętej na łożu śmierci, która zanim znajdzie prawdziwą miłość, stanie się kobietą i wziętą pisarką, poprowadzi nas przez swoją baśń tysiąca i jednej nocy. Opowieść, w której rzeczywistość miesza się z cudownością, miłość odnosi triumf nad nienawiścią, radość przezwycięża nędzę i upokorzenie...

 

"Miłość lwicy" Christina Hachfeld – Tapukai

Autobiograficzna opowieść o egzotycznej przygodzie, wielkiej miłości i smaku życia z dala od cywilizacji.

 

"Córka Nomadów" Waris Dirie

Waris Dirie, autorka bestsellerowej książki "Kwiat pustyni", po dwudziestu latach pobytu w Europie i Stanach Zjednoczonych, już jako słynna modelka postanowiła odwiedzić ojczyznę, nękaną wewnętrznymi wojnami, by zobaczyć się w rodziną, a zwłaszcza z ukochaną matką...

 

"Dziewczęta z Szanghaju" Lisa See

Historia dwóch chińskich sióstr, modelek, które wychodzą za dwóch braci, chińskich emigrantów z USA, i wyjeżdżają do Ameryki, uciekając przed koszmarem wojny chińsko-japońskiej. Pełna zwrotów i tajemnic akcja, wtopiona w wyjątkową panoramę dwóch kultur, Wschodu i Zachodu, opisanych z malowniczymi szczegółami.

 

"Sabatina" Sabatina James

Sabatina James urodziła się w Pakistanie. Dzieciństwo i młodość spędziła w Austrii. Gdy ukończyła 16 lat jej rodzice postanowili wrócić do Pakistanu, by zmusić ją do małżeństwa z człowiekiem, którego nie kochała. Ponieważ opierała się, znęcano się nad nią psychicznie i fizycznie. Dzisiaj znowu mieszka w Austrii. Czy jest bezpieczna? Nie, ponieważ porzuciła islam i została chrześcijanką. Dlatego musi się ukrywać w obawie o swoje życie.

 

"Panny Szymanowskie" Zbigniew Sudolski

Opowieść o pannach Szymanowskich, oparta na bogatym materiale z epoki, ukazuje losy dwóch córek pianistki Marii Szymanowskiej: Heleny - Franciszkowej Malewskiej, Celiny - Adamowej Mickiewiczowej, oraz ich przyrodniej siostry - Zofii - Teofilowej Lenartowiczowej. Książka odsłania życie codzienne i tułaczą dolę trzech znaczących rodzin polskich w XIX w. Ukazanie żywych portretów, oddalenie niekiedy sensacyjnych plotek, odkrycie nieznanych kart o życiu Polaków w XIX w. - oto walory tej opowieści.

 

"Becoming. Moja historia" Michelle Obama
W swoim życiu pełnym znaczących dokonań Michelle Obama stała się jedną z najbardziej ikonicznych i ujmujących kobiet naszych czasów. Ciepła, mądra i odkrywcza – książka "Becoming" to zaskakująco intymny rozrachunek w wykonaniu kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie przerastała cudze oczekiwania. Jej opowieść potrafi natchnąć do tego samego.

 

"Serena" Ron Rash

Jest rok 1929, świeżo poślubieni George i Serena Pembertonowie przyjeżdżają z Bostonu w góry Karoliny Północnej, gdzie zamierzają stworzyć imperium drzewne. Choć George żył tam wcześniej i zdążył nawet spłodzić nieślubne dziecko, Serena jest w tych okolicach nowicjuszką - szybko jednak udowadnia, że potrafi dorównać każdemu mężczyźnie. Kiedy Serena się dowiaduje, że nigdy nie zajdzie w ciążę, postanawia zamordować nieślubnego syna George'a. Matka i dziecko zaczynają walkę o przetrwanie, a gdy w Serenie rodzi się podejrzenie, że George ich chroni, pełne namiętności małżeństwo Pembertonów wali się z wolna w gruzy, opowieść zaś zmierza do szokującego finału.

 

"Akuszerka" Katja Kettu

Krzywe Oko, wychowana w surowej rodzinie zastępczej, wyrasta na outsiderkę i godnie nosi swoje niepochlebne przezwisko. Bogata wyobraźnia pomaga jej w pracy akuszerki i sprowadzaniu dzieci na świat, gdy przez Finlandię przetacza się II wojna światowa. Dziewczyna zakochuje się w bardzo przystojnym esesmanie i fotografie wojennym Johannesie Angelhurście. Aby być blisko niego, zgłasza się na ochotnika do pracy pielęgniarki w obozie jenieckim, w którym stacjonuje Johannes.

"Idealna dziewczyna" Jennifer Strickland

W wieku ośmiu lat Jennifer Strickland weszła w świat mody, który miał ją doprowadzić do wielkiej kariery. Na zewnątrz wszystko wyglądało świetnie - pracowała dla Giorgia Armaniego, reklamowała firmy, takie jak Oil of Olay czy Mercedes Benz, stała się znaną modelką. Jednak szybko odkryła, że kariera modelki nie prowadzi do poczucia spełnienia i satysfakcji...

"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins
Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu. Znakomity thriller.

 

"Pechowa dziewczyna" Aleksandra Mantorska

Julce Jastrzębskiej wali się świat. Najpierw rzuca ją facet, potem o mały włos (przypadkowo!) nie uśmierca szefa… Niezrażona niepowodzeniami postanawia utrzeć nosa swojemu byłemu i na dorocznej imprezie firmowej pokazać się z nowym wystrzałowym partnerem. Tylko skąd go wziąć? Niełatwa sprawa! Czy Julka dokona właściwego wyboru?
Pełna humoru historia dziewczyny dobrze obeznanej z urokami pracy w korporacji i poszukującej miłości w świecie szybkich randek.

 

"Vox" Christina Dalcher

Co zrobiłyby kobiety, gdyby nagle liczba słów, które wypowiadają każdego dnia, uległa drastycznemu ograniczeniu?

Feministyczna dystopia o świecie rządzonym przez mężczyzn, w którym kobiety mogą wypowiedzieć tylko 100 słów dziennie. Mocna, wzbudzająca emocje książka, ważny głos w epoce ruchu #MeToo i w świetle ogólnoświatowych dyskusji o prawach kobiet.

 

"Inna kobieta" Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska

wciągająca od pierwszej strony opowieść, w której każda kobieta odnajdzie echa własnego życia.

Ada jest samotną matką czteroletniej Tosi. Jakiś czas temu rozwiodła się z mężem alkoholikiem. Nowa szefowa wykorzystuje Adę do pisania sprzecznych z etyką dziennikarską artykułów, a były mąż z radością wytyka jej każde potknięcie. Codzienną rutynę kobiety przerywa w końcu namiętny romans z przystojnym kolegą z pracy.

Joanna jest przeciwieństwem Ady. To zmęczona psycholożka, tworząca wraz z kochającym mężem i dwójką dzieci szczęśliwą rodzinę. Jedynie jej pacjenci i rozwiedzeni od lat rodzice przyprawiają ją o ból głowy. Kobieta jest przekonana, że żyje w idealnym związku, a jak jest naprawdę? Niespodziewanie losy tych dwóch różnych kobiet skrzyżują się w najmniej oczekiwanym momencie.

 

"Dziennik Bridget Jones" Helen Fielding

Ta książka sprawi, że polubisz się za te cechy, których najbardziej się wstydzisz.
Będziesz co rusz wybuchać śmiechem i wykrzykiwać: „Bridget Jones to ja!”.
Poznajcie Bridget Jones: singielkę trochę po trzydziestce, która jest pewna, że wszystko się ułoży, jeśli tylko straci na wadze trzy kilogramy, przestanie palić, osiągnie wewnętrzną równowagę.

 

"Dziewczyna taka jak ja" Ginger Scott

kontynuacja bestsellera „Chłopak taki jak ty”
Joss kilkakrotnie uniknęła śmierci. Za każdym razem ratował ją jeden chłopak. Chłopak, który ponownie zniknął. Jako dziecko znała go pod imieniem Christopher. Potem pojawił się w jej życiu jako Wess. Opuścił je nieoczekiwanie po tym, gdy ponownie ją ocalił. Teraz wszyscy uważają go za zaginionego. Nikt już nie chce go szukać.
Joss nie może przestać myśleć o wskazówkach, które zostawił jej Wess. Chociaż nikt nie wierzy, że chłopak żyje, dziewczyna stara się go odnaleźć. Teraz to ona ocali jego. Zamierza sprowadzić go do domu. Do niej. Do miejsca, do którego należy...

 

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19

© 2024 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj