Książka nr 51: "DZIESIĘCIOLECIE POLSKI NIEPODLEGŁEJ 1989 – 1999" pod redakcją Waldemara Kuczyńskiego

Realizując program "100 książek na stulecie Niepodległej Polski" planowałam, by program ten miał uroczysty finał podczas apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kiedy to będzie odczytany fragment setnej książki. Miała to być własnie wielka księga "Dziesięciolecia..." Plan udało się zrealizować częściowo. Rzeczywiście – podczas apelu (9 listopada), został przeczytany fragment tej Księgi (przez Kacpra Małolepszego, wiceprzewodniczącego SU), lecz nie jako setnej, a pięćdziesiątej pierwszej książki. Nic straconego. Program będzie kontynuowany, Polska potrzebuje oczytanych Polaków, którzy lubią czytać, którzy czytają coraz więcej, którzy wiedzą, że kto czyta – żyje podwójnie.

Zachęcam wszystkich do zaglądania do Księgi, kiedy będziecie w bibliotece. Leży co prawda w gablocie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ją wyjąć i przejrzeć. Mnóstwo w niej artykułów, lecz przede wszystkim wspaniałych zdjęć, dokumentujących dziesięciolecie ostatecznego wyzwalania się państwa polskiego.

Joanna Pniewska


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się