Książka nr 33: "Patrol" Philip Mac Donald

Angielski thriller wojenny. Arcydzieło gatunku.

"...Co myślicie o naszym położeniu? - Spojrzał pytająco na Browna.

- Niewyraźne – odparł olbrzym. - Piekielnie niewyraźne.

Wachmistrz spojrzał na Morellego.

- Nie wiem, co myśleć – odrzekł eks – tancerz. - Nic nie rozumiem.

- Przepadliśmy – wtrącił Abelson. - Tak myślę. Psia...!

- Powiem wam, co wiem – rzekł wachmistrz. Nim przemówił, upłynęła długa chwila.

- Nie wiem nic – rzekł w końcu.  - Będę z wami szczery. Nie wiem, gdzie się znajdujemy. Nie wiem, dokąd mieliśmy się udać. Nie wiem, gdzie jest brygada, nie wiem, dokąd się przesunęła. Mam kompas i mapę, ale chyba rozumiecie, że w tych okolicznościach nic nam nie pomoże ani kompas, ani mapa..."

Fragment tej książki czytała ze swoją klasą (I TI) Pani Aneta Jankowska.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się