• 08-10-2018

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • 4.10.2018 roku uczniowie ZS Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach byli na wycieczce na Wyspie Wolin i w Międzyzdrojach. Pojechały dwie klasy IV TŻiUG i I TMR z wychowawcami panią Ewą Trusiewicz, panią Martą Cywińską oraz panią Beatą Pawłowską pedagogiem. Celem wycieczki było poznanie własnego regionu i jego właściwości historycznych. W Świnoujściu na Wyspie Wolin znajduje się obiekt militarny, którego tajemnica przez lata była pilnie strzeżona. To sieć podziemnych korytarzy łączących kilka wielkich schronów ukrytych pod nadmorskimi wydmami. Podziemne miasto na Wyspie Wolin jest filią Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Zwiedzaliśmy kompleks pod okiem polskiego żołnierza, co stanowiło ciekawą lekcję historii i prawdziwą podróż w czasie.

   

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się