• 27-06-2019

  Data opublikowania

 • Estera Zittermann

  Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • Dnia 17 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, uczniów Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy III TI wraz z opiekunami – wychowawcą panią Izabelą Kałą-Konowaluk i nauczycielką języka polskiego panią Ewą Trusiewicz. Wycieczka była nagrodą za 1 miejsce w konkursie. Uczeń klasy III TI – Paweł Mazur jest zwycięzcą okręgowego konkursu literackiego „Mowa nienawiści – jak pogodzić Polaków”. Dzięki wygranej Pawła Mazura cała klasa mogła zwiedzać stolicę. Z Pyrzyc wyjechaliśmy po północy, by rano móc zwiedzać Warszawę. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sejmu. Pani przewodnik oprowadziła nas po Sejmie przedstawiając jego historię. Byliśmy również w Łazienkach, gdzie podziwialiśmy ogród japoński. Oglądaliśmy Pałac Kultury i Nauki i m.in. pomnik poświęcony żołnierzom i mieszkańcom Warszawy walczących na barykadzie zatrzymującej hitlerowców we wrześniu 1939 r. Niewątpliwie wielką atrakcją tej wycieczki było spotkanie z aktorem panem Piotrem Fronczewskim, który chętnie pozował z nami do wspólnego zdjęcia. Do Pyrzyc wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleni.

   

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się