• 08-03-2018

  Data opublikowania

 • Estera Zittermann

  Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • 6 marca 2018 r. uczennica klasy I TMR w ZS NR 2 CKU w Pyrzycach Dominika Zwierzchowska uczestniczyła w warsztatach filmowych w TVP3 Szczecin zorganizowanych przez Zespół Szkół Łączności w Szczecinie.

  Warsztaty prowadził doświadczony i wieloletni pracownik telewizji - pan Miętus. Opowiadał jak się tworzy krótkie filmiki, na co zwrócić uwagę, a czego się wystrzegać, mówił o kadrach, opowiadał jak należy ustawić światło, jak tym światłem operować, aby kolory były wiarygodne, należy zwrócić uwagę na drugi plan i tło, o dźwięku, który musi dotrzeć do odbiorcy. Przy nagrywania filmu należy zwrócić uwagę na szczegóły i detale, a przede wszystkim o złotym podziale obrazka.

  Po ciekawych warsztatach udaliśmy się na zwiedzanie gmachu telewizji. Byliśmy w studio, gdzie my, widzowie, oglądamy codzienną kronikę i spięcie, a największe wrażenie zrobiła na nas reżyserka. Trzymamy mocno kciuki za Dominikę, która bierze udział w konkursie filmowym.

                                                                                                                     

  Agata Grabowicz

                                                                                                                          Justyna Migdalska

   

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się