PROJEKT "ROZWIŃ W SOBIE MOTYLA"

W środę 6 listopada – w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz programu profilaktycznego – gościliśmy w naszej szkole panią Małgorzatę Kapuściak, autorkę książki pt. "Dziewczyna w trampkach", eksperta ds.rozwoju młodzieży, mówcę TEDX, autorkę poradników dla rodziców i nastolatków oraz projektu "Rozwiń w sobie motyla", nagrodzonego statuetką BESTSELLER ROKU 2018 w kategorii Innowacyjny projekt dla młodzieży.
I właśnie z tym projektem wystąpiła pani Małgorzata.

Temat wykładu:

Inspiracja nastolatków do realizacji własnych celów i marzeń,
a także poznanie historii oraz doświadczeń życiowych
"Dziewczyny w trampkach".

Wykład (w którym wzięło udział 7 klas: I BS Mps, I BSW(P), I BSW(G), I TH, I TŻiUG(5), II TMRiA, IV TE)  wygłoszony był w ciekawy, przystępny sposób, młodzieżowym językiem. Nawiązywał do wielu aktualnych, dobrze znanych uczniom zjawisk i osób związanych z internetem, oparty na przykładach z życia idoli nastolatków oraz życia autorki, poruszał najbardziej palące problemy współczesnej młodzieży, takie jak niska samoocena, brak wiary w siebie, hejt, czy zagrożenia płynące z mediów społecznościowych, uzależnienia, depresja, samookaleczanie.

Spotkanie bardzo podobało się naszym uczniom, poruszyło ich, niektórych naprawdę do głębi... Świadczy o tym fala pozytywnych komentarzy i podziękowań, która popłynęła do pani Małgorzaty po wykładzie. Osobiście i poprzez media społecznościowe :)

Tak otwarty i pozytywny odzew ze strony młodzieży wyraźnie świadczy o tym, jak bardzo młodzi ludzie potrzebują szczerej i poważnej rozmowy, wysłuchania, wsparcia i drogowskazu w ich niełatwym nastoletnim życiu...

Zainteresowanych historią "Dziewczyny w trampkach"

zapraszamy do biblioteki szkolnej,

w której na wypożyczenie czeka 20 egzemplarzy książki.

4 z nich zostały wypożyczone już dzień po wykładzie :)

(Wszystkie z autografem autorki oraz dedykacją – dla każdej klasy uczestniczącej w spotkaniu! :)

Joanna Pniewska

Agata Grabowicz

Zdjęcia >>>


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się