• 04-03-2020

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przedsięwzięciu, które tym razem poświęcone było Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie wraz z nauczycielami historii przygotowali  w pierwszym tygodniu marca wydarzenia edukacyjne poświęcone bohaterom podziemia antykomunistycznego . Jednym z działań przygotowanych przez panią Emilię Kejs była lekcja przeprowadzona w klasie IV Technikum i Usług Gastronomicznych przedstawiająca sylwetki  Polaków, którzy żyli prawem „wilka” i podążali „wilczym tropem”. Kolejnym działaniem była organizacja pokazu filmowego w klasach I Technikum Hotelarskiego i I Technikum Ekonomicznego pt. „Wyklęty” – film nawiązuje do historii ostatniego żołnierza niezłomnego – Józefa Franczaka.

   Na tablicy  w naszej szkole zawisła również gazetka upamiętniającą to ważne wydarzenie jakim jest Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się