• 19-06-2019

  Data opublikowania

 • Estera Zittermann

  Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 oraz pożegnanie uczniów szkół zawodowych w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach

  19 czerwca 2019 o  godz. 10.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. 

  Na skąpanym w słońcu placu apelowym, po raz ostatni przed wakacjami spotkała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. W tym roku towarzyszyli nam w tym ważnym dniu:

  Wicestarosta Ewa Gąsiorowska – Nawój, Ksiądz Dziekan Grzegorz Harasimiak, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Piekarska oraz przedstawiciele Firm: SCANIA – pan Gracjan Woroniec i DRZENIN ROL – pani Monika Narlo.

   

  Zanim ostatni dzwonek obwieścił dłuższą przerwę - dyrektor Paweł Palczyński oficjalnie podsumował i zamknął mijający rok szkolny. Pożegnał również nauczycieli, którzy zakończyli pracę w naszej szkole – siostrę Monikę Kwapień oraz księdza Przemysława Sygułę.

  Do pożegnań dołączyli prowadzący apel przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy w imieniu wszystkich uczniów podziękowali katechetom za ich dobre serce, wyrozumiałość, poczucie humoru i anielską cierpliwość :)

   

  Młodsi koledzy kwiatami i życzeniami pożegnali absolwentów szkół zawodowych:

  Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej, Kucharza oraz Mechaników Pojazdów Samochodowych,

  Ich wychowawcy - panie Justyną Migdalska i Emilia Kejs wręczyły wyróżnienia najlepszym uczniom w swoich klasach.

   

  Pożegnaliśmy również słuchaczy kursu kwalifikacyjnego: Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych Krawiec, której opiekunem była pani Lidia Pakowska oraz słuchaczy Technikum Administracji. Opiekun - pani Marta Jackowska-Żmuda wręczyła nagrodę najlepszej słuchaczce - pani Esterze Witkowskiej.

   

  Dalsza część uroczystości obfitowała w wyróżnienia i nagrody:

  Puchar Dyrektora za najwyższą średnią ocen wśród Techników:

  II klasa Technikum Informatycznego

  Średnia ocena klasy bardzo wysoka - 3, 89!

  wychowawca: Jarosław Koselski

   

  Puchar Dyrektora za najwyższą średnią ocen wśród szkół zawodowych:

  III klasa Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej

  Średnia ocena klasy - 3,5

  wychowawca: Justyna Migdalska

   

  Puchar Dyrektora za najwyższą frekwencję wśród Techników

  II klasa Technikum Ekonomicznego

  frekwencja – 92, 3 %

  wychowawca: Katarzyna Banaszczyk

   

  Tytuł Mistrza Szkoły

  ucznia z najwyższą średnią ocen

  Oliwia Kuzdak, uczennica I klasy  Technikum Ekonomicznego,

  średnia ocen - 5,05!

  wychowawca: Monika Żak

   

  Oliwia otrzymała z rąk Wicestarosty Pyrzyckiego nagrodę specjalną.

  Została również wytypowana przez Samorząd Uczniowski do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  Oprócz Oliwii świadectwa z biało – czerwonym paskiem odebrało jeszcze czworo uczniów:

  Dominika Zwierzchowska II TMRiA, Patrycja Dyszkiewicz II BSW, Michał Orman III TI oraz Dominik Jastrzębski II TI. Nagrody książkowe otrzymali również uczniowie, których średnia ocen przewyższała 4,5: Paweł Mazur III TI, Karolina Olejniczak III TE oraz Wiktoria Hus – Kuś II TE.

   

  Wyróżnienia i nagrody otrzymało również czworo uczniów za  stuprocentową frekwencję:

  Dominika Jaworska II TE, Łukasz Rybarczyk II TPS, Maciej Nowak I TŻiUG, Patryk Pieróg II BS Mech.

   

  Jak co roku, przyznane zostały również nagrody w kategorii NAJLEPSZY PRAKTYK.

  Nagrody wręczyli liderzy zespołów przedmiotowych, pani Katarzyna Piekarska, przewodnicząca Rady Rodziców oraz sponsorzy - przedstawiciel Firmy SCANIA pan Gracjan Woroniec oraz przedstawiciel Firmy DRZENIN ROL – pani Monika Narlo.

   

  Nagrody otrzymali również uczniowie biorący udział w konkursach:

  matematycznym, litreacki, fizycznym, filmowym, w zawodach sportowych oraz  najaktywniejsi członkowie SU i najlepsi czytelnicy.

   

  Po zakończeniu uroczystości absolwenci szkół zawodowych pozostali na placu apelowym

  na ostatnią wspólną sesję zdjęciową. Pozostali uczniowie udali się do klas, aby odebrać świadectwa.

   

  Bardzo gorąco dziękujemy Radzie Rodziców oraz sponsorom za ufundowanie nagród!

   

  Życzymy wszystkim udanych wakacji, słońca, wypoczynku, wymarzonych podróży

  i niezapomnianych chwil podczas pięknego, pogodnego lata!

   

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się