Dzień Tolerancji – akcja obowiązkowa!

15 listopada, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Tolerancji, Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole akcję zwracającą uwagę na ten niezwykle ważny i aktualny temat.

Na długiej przerwie uczniowie i nauczyciele mieli okazję poprzeć akcję, pozując do zdjęcia z planszami i w specjalnej ramie przygotowanej przez członków SU.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości. 

Głównymi celami święta są: zwracanie uwagi na różnorodność kulturową, szerzenie szacunku oraz akceptacji, uwrażliwienie na przejawy nietolerancji, kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Obchody Dnia Tolerancji mają na celu: znalezienie głębszych przyczyn nietolerancji, zmobilizowanie opinii publicznej na rzecz tolerancji i informowania jej o niebezpieczeństwach związanych z objawami nietolerancji, wypracowanie praktycznych wskazówek dla rządów, naukowców i instytucji publicznych, w celu umożliwienia im znalezienia rozwiązań.

Joanna Pniewska


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się