• 15-10-2018

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • W piątek 12 października 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  W tym szczególnym dniu byli z nami znamienici goście: Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, Członkowie Zarządu Powiatu: Ewa Gąsiorowska – Nawój, Jarosław Ileczko oraz Wiktor Tołoczko, ksiądz dziekan Grzegorz Harasimiak, członkowie Rady Rodziców – Mariusz Gontarz oraz Katarzyna Kurzydlak, jak również absolwenci pierwszych i ostatnich roczników.

  Było to niezwykle miłe spotkanie kilku pokoleń – obecnych i emerytowanych nauczycieli, absolwentów i obecnych uczniów naszej szkoły. Wzruszające słowa pierwszych absolwentów uświadomiły nam, jak wielu ludzi wiążą ze szkołą niezwykle silne i trwałe więzi; więzi, których czas nie zdołał osłabić, a wręcz przeciwnie – jeszcze je wzmocnił... To był najlepszy prezent, jaki mogliśmy sobie wymarzyć z okazji święta oświaty.

  Członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i kwiaty na ręce Dyrektora Pawła Palczyńskiego, przygotowali również część artystyczną, opartą na tekstach Jeremiego Przybory, w którą zaangażowane zostały oprócz uczniów: emerytowana nauczycielka j. niemieckiego pani Danuta Wyzińska, panie z administracji – Estera Witkowska i Aleksandra Jankowska oraz Joanna Pniewska i pani Joanna Milewska-Walczyk, której pożegnanie przed odejściem na emeryturę zwieńczyło uroczystość.

  W podziękowaniu za wiele lat pracy w naszej szkole członkowie obecnego i minionego Samorządu oraz byli wychowankowie z klasy TMR i ZSZ Mechanik – wręczyli Pani Milewskiej kwiaty oraz "Złoty medal dla najlepszego nauczyciela na świecie". Podziekowania i kwiaty była wicedyrektor, nauczycielka biologii oraz wychowawca klas i wychowawca w internacie - otrzymała również z rąk Dyrektora szkoły.

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy podziekować wszystkim Państwu
  za prawdziwy heroizm, poświęcenie i cierpliwość,
  za upór, konsekwencję i dyscyplinę,
  za wyrozumiałość, pomoc i uśmiech oraz odpowiedzialność,
  z jaką traktujecie i wykonujecie swą pracę każdego dnia.

  Życzymy Państwu, by marzenia i sny się spełniały,
  by każdy – prywatny i zawodowy dzień, który minął – był źródłem prawdziwej satysfakcji,
  dzień dzisiejszy pełen był miłych chwil, niespodzianek i wzruszeń,
  a każdy kolejny – dawał nadzieję i natchnienie, był obietnicą wspaniałej przyszłości,
  składaną codziennie przez młodych ludzi, na życie których tak bardzo wpływacie!

  Samorząd Uczniowski

  Galeria zdjęć z Dnia Edukacji Narodowej 2018

  Film z Dnia Edukacji Narodowej 2018

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się