Apel z okazji Święta Niepodleglości

W czwartek 14 listopada na uroczystym apelu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski i wychowanków internatu uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W apelu wzięli udział goście: Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, Wicestarosta Ewa Gąsiorowska – Nawój oraz cała szkolna społeczność.

Minęło 101 lat od momentu ogłoszenia przez Józefa Piłsudskiego rządom i narodom wznowienia suwerenności Polski. Odzyskanie niepodległości było splotem wielu historycznych wydarzeń, wielu decyzji i działań wybitnych postaci. Ale nic nie udałoby się bez wyjątkowego uporu kilku pokoleń i wciąż na nowo podejmowanej walki.

Nasz apel był podziękowaniem młodzieży za odwagę i bohaterstwo i za to, że dziś możemy współpracować, a nie walczyć, tworzyć i budować, zamiast niszczyć i burzyć.

Podziękowaniem była również piosenka przepięknie zaśpiewana przez Wiktorię Duk z I klasy Szkoły Wielozawodowej.

Nasi przodkowie za Polskę oddali krew, zdrowie i życie. My na szczęście nie musimy składac takiej ofiary. Co nie znaczy, że nic nie możemy zrobić. Możemy poświęcić czas, uwagę, umiejętności i serce innym ludziom, a więc i ojczyźnie. Na apelu  podaliśmy mnóstwo przykładów na współczesny patriotyzm.

Pamiętajmy o Polsce na co dzień,

bo każdy dzień wolności to prawdziwe święto.

Joanna Pniewska

Izabela Kała – Konowaluk

Kinga Kubacka

Zdjęcia na Facebooku >>>


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się