23 KWIETNIA – DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie –

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa

i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej.

W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Czytajcie książki! Kto czyta – żyje podwójnie!


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się