Styczniowy staż dla uczniów klasy drugiej technikum ekonomicznego to pierwsza szansa wykorzystania umiejętności zdobytych na lekcjach w praktyce. To także szansa na sprawdzenie przyszłych preferowanych środowisk pracy.

Staże odbywały się w różnych miejscach np.: Biuro Rachunkowo-Podatkowe Pani Jolanty Augustyniak, Biuro Rachunkowe Constans Pani Danuty Matyjasik, Urząd Gminy w Przelewicach. Głównym celem stażu było zdobycie doświadczenia zawodowego w kierunku Technika Ekonomisty, a także integracja w (być może przyszłym) środowisku pracy.

Pierwszy dzień to zapoznanie się z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, przepisami BHP i obsługą urządzeń biurowych, bez których nasza praca nie może mieć miejsca. Opiekunowie stażu bardzo pomagali nam podczas pierwszych spotkań z klientami. Ten moment był dla wielu uczniów bardzo stresujący. Dominika Jaworska pomagała klientowi sporządzić pismo do Urzędu Skarbowego. Agnieszka Sędłak pomagała zaksięgować w programie komputerowym dane operacje gospodarcze. Alicja Mierzwiak stresowała się bardzo podczas przygotowywania dokumentów do księgowania. Zadania, które na początku wydawały nam się bardzo trudne, okazywały się zadaniami do zrealizowania.

Praca w biurach rachunkowych uświadomiła nam, że ekonomista to zawód, który wymaga ciągłego doskonalenia, ponieważ przepisy często się zmieniają i wiedza raz zdobyta nie wystarcza do rzetelnego wykonywania zawodu i pokonywania kolejnych szczebli kariery. A przecież wszyscy chcemy się rozwijać i oczywiście awansować. Wielkie korporacje, fotele prezesów czekają na nas. Nasza ciężka praca została doceniona i otrzymaliśmy wynagrodzenie.

Agnieszka Sędłak
Alicja Mierzwiak
Dominika Jaworska

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3

© 2023 ZS Nr 2 CKU
Realizacja: Wojciech Grabowski
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies - przeczytaj więcej zaakceptuj