• 28-09-2018

• W sobotę 22 września 2018 r. na stadionie OSiR w Pyrzycach, Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował powiatowe zawody w boule. Ta rekreacyjna, ciekawa gra przyciągnęła sporą grupę uczniów z całego powiatu pyrzyckiego. Dużym plusem gry w boule jest jej prostota, nie wymagająca nadzwyczajnej sprawności fizycznej. Ważniejsza jest precyzja i taktyka rozgrywania poszczególnych faz gry. Dlatego też nauczyciele dają szanse reprezentowania swojej szkoły uczniom, którym ciężko przebić się do pierwszego składu chociażby w grach zespołowych czy lekkiej atletyce. Zawody pomagali sędziować nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przyjechali ze swoimi podopiecznymi. Wielu uczestników deklarowało, że będą częściej rozgrywać ze swoimi rówieśnikami turnieje w boule, uważając je za atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu.

Wyniki:

Igrzyska Dzieci:

1 m SP Kłodzino opiekun Stanisław Warejko

(Patrycja Grzesiek, Natalia Żuk, Filip Fiałkowski, Jakub Fiałkowski)

2 m NSP Przelewice opiekun Łukasz Mularczyk

3 m SP Pyrzyce opiekun Danuta Kuźnicka

4 m SP Brzesko opiekun Wojciech Zalewski

5 m SP Kłodzino opiekun Piotr Klapenda

6 m SP z OI Pyrzyce opiekun Rafał Krzentowski

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1 m SP Kozielice opiekun Piotr Klapenda

(Amelia Mrula, Oliwia Cieślik, Ola Ptaszyńska, Jakub Pawłowski, Dominik Kuczyński, Krzysztof Huber)