Doskonale zaprezentowali się podopieczni Grzegorza Jaska i Eugeniusz Klimczaka na Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów w sumo, które odbyły się w Kwidzynie w dniach 28-29.05.2022r.

Mistrzami Polski indywidualnie zostali:

Oliwia Sitarska po raz trzeci z rzędu w kat wag. 55 kg - uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Pyrzycach

Paweł Polberk w kat. wag. 95 kg - uczeń Szkoły Podstawowej w Okunicy.

Wicemistrzostwo Polski zdobyła:

Paulina Dyszkiewicz w kat. wag. 60 kg - uczennica Zespołu Szkól nr. 2 w Pyrzycach.

Brązowy medal w kat. wag. +70 kg. wywalczyła

Sylwia Korab - uczennica Szkoły Podstawowej w Mielęcinie.

Ponadto wysokie V miejsca zdobyli :Jakub Strózik w kat. wag. 75 kg-uczeń Szkoły Podstawowej w Mielęcinie oraz Paweł Polberk w kat open. Sukcesy indywidualne w zawodach pozwoliły sklasyfikować LKS Spartakus Pyrzyce w punktacji drużynowej na II miejscu w Polsce ustępując tylko Juweni Wrocław a pozostawiając za sobą w kolejności takie klub jak: Sokół Lublin, PTC Pabianice,  KS Akademia Judo Poznań.

Należy również zaznaczyć, że Mistrzostwa Polski były ostatnią kwalifikacją do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku października w Estonii gdzie swoje prawo startu wywalczyła czwórka naszych zawodników: Jakub Żółtański oraz Aleksander Goracy wśród juniorów oraz Oliwia Sitarska i Paweł Polberk w grupie wiekowej kadetów.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników a kadrze trenerskiej dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie naszych sumitów.

Za Zarząd LKS Spartakus
Prezes Bolesław Kowalski