Uczniowie byli gośćmi w Starostwie Powiatowym

21.03.2022 r. młodzież z Zespołu Szkół nr 2 CKU w Pyrzycach wzięła udział w „SPOTKANIU Z POEZJĄ UKRAIŃSKĄ”. Uczniowie Nikola Matuszewska, Martyna Fedorowicz, Martyna Kiełbasa, Oskar Sarba, Mikołaj Krawczyk, Gracjan Olszak i Krzysztof Hołownia pod kierunkiem Pani Beaty Pawluk-Duńskiej zaprezentowali utwory ukraińskich poetów oraz zadbali o oprawę estetyczną i muzyczną „chwili z poezją”.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetek i utworów dwóch ukraińskich poetów. Uczniowie pragnęli także oddać cześć i szacunek tym wszystkim obywatelom Ukrainy, którzy wczoraj i dziś walczą o wolność swojej ojczyzny, której historia, tak jak historia wielu krajów to przeplatanie się ze sobą dni słonecznych i pochmurnych. To dni, w których słychać odgłosy pięknej przyrody i niosącej śmierć broni.

Beata Pawluk-Duńska

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8