Dnia 7 września 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pyrzycach odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku w ramach Narodowego Czytania w całej Polsce były czytane utwory, które należą do kanonu naszej wspaniałej literatury. Narodowe Czytanie nosiło tytuł „Nowele Polskie” – Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie.

We wspólnym czytaniu wzięły udział panie: Ewa Cywińska p.o. Dyrektora ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach i pani Jolanta Kocanowska-Hajduła wicedyrektor ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach. Przygotowaniem tej wspólnej przygody z literaturą polską zajęła się pani Ewa Trusiewicz – przygotowała scenariusz i fragmenty utworów. Pani Beata Pawluk-Duńska i pani Monik Żak również uczestniczyły w Narodowym Czytaniu.

We wspólnym czytaniu fragmentów „Nowel polskich” uczestniczyli uczniowie ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach. Byli to: Kacper Małolepszy z klasy III TMRiA i Piotr Piekoszewski z klasy II TMRiA.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5