Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkurskie plastyczno – literackim

pod hasłem

LAPBOOK O LEKTURZE SZKOLNEJ

Zadaniem uczestnika konkursu jest opracowanie i wykonanie książki w formie lapbooka

(tzw. książka na kolanach, więcej informacji poniżej).

Praca ma zawierać uporządkowane wiadomości, ciekawostki, zdjęcia, cytaty, fragmenty tekstu dotyczące wybranej lektury szkolnej oraz jej autora

w ciekawej, przestrzennej formie teczki

wypełnionej karteczkami, zakładkami, krzyżówkami, puzzlami, kopertami itp.

Termin składania prac:

15 kwietnia 2021 r. - w bibliotece szkolnej.

Rozstrzygnięcie konkursu:

23 kwietnia w Dniu Książki i Praw Autorskich.

Autorzy najciekawszych lapbooków otrzymają nagrody :)

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają oceny bdb za aktywność z j. polskiego.

Co to jest Lapbook?

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, kopertach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa Lapbook (czyli tzw. „książka na kolanach”).

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5