Mając na uwadze zainteresowanie uczniów poszerzaniem umiejętności pisania i słuchania w języku angielskim zorganizowano po raz pierwszy w naszej szkole szkolne dyktando z języka angielskiego  ‘First English Dictation’. Dnia 9.05.2018r.  o tytuł zwycięzcy ubiegało się 17 uczniów. Konkurs przeznaczony był dla klas drugich wszystkich typów szkół.  Uczestnicy mieli za zadanie napisać ze słuchu tekst na temat roli ubezpieczenia w codziennym życiu ‘The role of insurance’, co wbrew pozorom okazało się  dużym wyzwaniem, ponieważ zawiłości wymowy i pisowni angielskiej często bywają problematyczne. Celem konkursu było podniesienie sprawności językowych, zwłaszcza rozumienia ze słuchu i pisania, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz sprawdzenie znajomości zasad ortografii i interpunkcji.

A oto laureaci:

I miejsce- Oliwier Radecki 2 TI