W piątek 12 października 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym szczególnym dniu byli z nami znamienici goście: Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, Członkowie Zarządu Powiatu: Ewa Gąsiorowska – Nawój, Jarosław Ileczko oraz Wiktor Tołoczko, ksiądz dziekan Grzegorz Harasimiak, członkowie Rady Rodziców – Mariusz Gontarz oraz Katarzyna Kurzydlak, jak również absolwenci pierwszych i ostatnich roczników.

Było to niezwykle miłe spotkanie kilku pokoleń – obecnych i emerytowanych nauczycieli, absolwentów i obecnych uczniów naszej szkoły. Wzruszające słowa pierwszych absolwentów uświadomiły nam, jak wielu ludzi wiążą ze szkołą niezwykle silne i trwałe więzi; więzi, których czas nie zdołał osłabić, a wręcz przeciwnie – jeszcze je wzmocnił... To był najlepszy prezent, jaki mogliśmy sobie wymarzyć z okazji święta oświaty.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i kwiaty na ręce Dyrektora Pawła Palczyńskiego, przygotowali również część artystyczną, opartą na tekstach Jeremiego Przybory, w którą zaangażowane zostały oprócz uczniów: emerytowana nauczycielka j. niemieckiego pani Danuta Wyzińska, panie z administracji – Estera Witkowska i Aleksandra Jankowska oraz Joanna Pniewska i pani Joanna Milewska-Walczyk, której pożegnanie przed odejściem na emeryturę zwieńczyło uroczystość.

W podziękowaniu za wiele lat pracy w naszej szkole członkowie obecnego i minionego Samorządu oraz byli wychowankowie z klasy TMR i ZSZ Mechanik – wręczyli Pani Milewskiej kwiaty oraz "Złoty medal dla najlepszego nauczyciela na świecie". Podziekowania i kwiaty była wicedyrektor, nauczycielka biologii oraz wychowawca klas i wychowawca w internacie - otrzymała również z rąk Dyrektora szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy podziekować wszystkim Państwu
za prawdziwy heroizm, poświęcenie i cierpliwość,
za upór, konsekwencję i dyscyplinę,
za wyrozumiałość, pomoc i uśmiech oraz odpowiedzialność,
z jaką traktujecie i wykonujecie swą pracę każdego dnia.

Życzymy Państwu, by marzenia i sny się spełniały,
by każdy – prywatny i zawodowy dzień, który minął – był źródłem prawdziwej satysfakcji,
dzień dzisiejszy pełen był miłych chwil, niespodzianek i wzruszeń,
a każdy kolejny – dawał nadzieję i natchnienie, był obietnicą wspaniałej przyszłości,
składaną codziennie przez młodych ludzi, na życie których tak bardzo wpływacie!

Film z Dnia Edukacji Narodowej 2018

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19