Międzynarodowy Dzień Pokoju corocznie obchodzony jest 21 września. Święto oficjalnie zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 września 2001 roku, choć pierwsze obchody miały miejsce już w 1982 roku.

Obchody Dnia Pokoju rozpoczyna Sekretarz Generalny ONZ, który uderza w Dzwon Pokoju znajdujący się przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku. Japońska organizacja World Peace Bell Association (WPBA) podarowała dzwon ONZ 8 czerwca 1954 roku. Dzwon stanowi jedną z 50 identycznych kopii dzwonu w Hiroszimie, zniszczonej przez uderzenie bomby atomowej. Na dzwonie został umieszczony napis:

„Niech żyje absolutny pokój na świecie” (ang. Long live absolute world peace)”.

Uroczystości Dnia Pokoju dążą do przeciwstawienia się konfliktom zbrojnym i proklamują pokój jako wartość globalnego porozumienia między państwami. Według Zgromadzenia Ogólnego, 21 września symbolizuje międzynarodowy rozejm oraz próbę zaprzestania stosowania przemocy i wszelkich aktów agresji.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach z okazji tego dnia na długiej przerwie zorganizował akcę, mającą na celu zwrócenie uwagi młodzieży na straszne konflikty zbrojne, w których zawsze najbardziej cierpi ludność cywilna.

Od końca II wojny światowej miliony razy padały słowa: "Nigdy więcej wojny", "To się nie może powtórzyć". Tymczasem powtarza się ... zbyt często...nawet tuż za naszą granicą... A przecież każda wojna to ból, łzy i cierpienie... Zróbmy wszystko, by słowa "Nigdy więcej wojny" nie były puste.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8