"Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich!"

Tolmann Pesch

Hello World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wzbudzenia w ludziach pozytywnych emocji, zachęcenia do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażanie protestu wobec antypatii, nienawiści i braku tolerancji.

Samorząd Uczniowski – z jednodniowym poślizgiem -

zorganizował LOTERIĘ ŻYCZLIWOŚCI :)

i życzył każdej klasie z osobna

miłego dnia i udanego weekendu!

Warto się do kogoś uśmiechnąć!

Warto powiedzieć komuś coś miłego!

Każdego dnia.

:)