Książka nr 61:" Śluby panieńskie" Aleksander Fredro

7 marca 2019 roku dziewczyny z II klasy Technikum Ekonomicznego czytały na głos, z podziałem na role komedię mistrza Fredry pod wdzięcznym tytułem "Śluby panieńskie".

Nieskomplikowana fabuła, barwne postacie, wartkie dialogi i przewrotna historia panien, które marząc o prawdziwej miłości poprzysięgły sobie, że nigdy nie wyjdą za mąż...  

Dobra zabawa gwarantowana!

W ciężkich czasach przyszło Aleksandrowi Fredrze tworzyć komedie... Polski romantyzm to przecież "epoka cierpiętników", których jedynym celem w życiu była walka o wolność, a jeżeli już kochali – to nieszczęśliwie. Egzystencja tych bohaterów kończyła się najczęściej tragicznie, bo "składali ducha na ołtarzu Ojczyzny". Można więc powiedzieć, że hrabia Fredro dokonał pewnego rodzaju rewolucji w sposobie postrzegania świata. On nie gloryfikował cierpienia, ale udowadniał, że nie ma nic piękniejszego nad życie i szczęśliwą miłość. 


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się