Książka nr 32: "Ponad wszystko"  Nicola Yoon

Nicola Yoon dorastała na Jamajce i w Nowym Jorku. Obecnie mieszka z rodziną w Los Angeles. "Ponad wszystko" to jej literacki debiut. Autorem ilustracji jest David Yoon, mąż Nikoli. Książka trafiła na szczyt listy bestsellerów "New York Timesa" i została przetłumaczona na 33 języki. W 2017 roku na ekrany kin wszedł film zrealizowany na podstawie tej powieści przez słynne studio MGM.

"Moja choroba jest bardzo rzadka. Mówiąc krótko – mam alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jestem uwięziona w domu. Kontaktują się ze mną wyłącznie mama i moja pielęgniarka.

Pewnego dnia wyglądam przez okno i widzę...jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Nasze spojrzenia się spotykają. Obserwuję go z oddali. Już wiem, że moje życie właśnie się zmieniło. Nieodwracalnie. I wiem, że to będzie katastrofa."

4 października fragment tej przejmującej książki czytały dziewczyny z III klasy ZSW.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się