• 15-01-2020

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • <3<3<3  ZS NR 2 CKU w Pyrzycach na 28. FINALE WOŚP  <3<3<3

  12 stycznia odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem pod hasłem "Wiatr w żagle".

  Społeczność Pyrzyc spotkała się w Pyrzyckim Domu Kultury, by współnie grać, bawić się i wspierać Orkiestrę i jej tegoroczny cel: zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

  Wyspa Skarbów, zorganizowana przez pyrzyckie szkoły i przedszkola, a prowadzona przez uczniów naszej szkoły -  jak co roku pękała w szwach, podobnie jak puszka wolontariuszy, którzy przy niej stali. Rozdaliśmy niemal wszystkie upominki, dokładając cegiełkę do rekordowej sumy zebranej w tym roku przez Pyrzyce – 65 tys. zł.!

  Ogromnym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyła się Kawiarenka z ciastami. Przepyszne ciasta upieczone przez mieszkańców Pyrzyc, w tym uczniów szkół, przyciągnęły tłumy wielbicieli słodkości, których sprzedażą zajmowali się uczniówie technikum żywienia oraz szkoły branżowej – kucharz. W kawiarence można było również spróbować przeróżnych zdrowych sałatek i rozgrzać się kubkiem kawy czy herbaty.

  To był wspaniały dzień, na który czeka się cały rok. Wiele godzin na nogach, dużo pracy i mnóstwo radości! Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników zbiórki  - 8 marca i oczywiście na kolejny Finał!

  Prośba do wszystkich:

  zacznijcie już zbierać fanty na przyszłoroczną Wyspę Skarbów!

  Niech będzie ich dużo, dużo więcej niż tym razem!

   

  Dziękujemy wszystkim wolontariuszom - uczniom naszej szkoły,

  którzy przez całą niedzielę ciężko pracowali, dając Orkiestrze część swojego serca!

  Jesteście wspaniali!

   

   

  Joanna Pniewska, Izabela Kała – Konowaluk, Izabela Mikołajczak

  Ilona Puzerewska, Aleksandra Huczek, Justyna Migdalska

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się