• 24-04-2018

  Data opublikowania

 • Estera Witkowska

  Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • W dniu 20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbyła się organizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie czterdziesta druga okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wśród 121 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, tradycyjnie nie zabrakło również uczniów Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach.  

  Swoją obecnością uroczystość zaszczycili pracownicy ZUT: Dziekan Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt - dr hab. inż. Arkadiusz Pietruszka, Prodziekan ds. jakości kształcenia Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa - dr hab. inż. Agata Witczak, prof. nadzw., Wydział Ekonomiczny - dr Dawid Dawidowicz - Pełnomocnik Rektora ds. studenckiego ruchu naukowego oraz Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego – Andrzej Binka, a także przedstawiciele lokalnych władz: Członek Zarządu Powiatu Pyrzyckiego – Wiktor Tołoczko, Radny Powiatu – Walenty Darczuk, Przewodniczący Rady Miejskiej – Paweł Chyt, Ksiądz Dziekan – Grzegorz Harasimiak.

  W tym roku uczestnicy olimpiady rywalizowali w siedmiu blokach tematycznych: mechanizacja rolnictwa, technologia żywności, gastronomia, agrobiznes, produkcja zwierzęca, produkcja roślinna i architektura krajobrazu.

  Wyniki (miejsca promowane uczestnictwem w etapie centralnym oraz miejsca uczniów naszej szkoły) w poszczególnych blokach przedstawiają się następująco:

  Blok mechanizacja rolnictwa (18 osób):

  1. Perduta Jan – ZSR CKP w Świdwinie
  2. Makowski Radosław – ZSR CKP w Świdwinie
  3. Dobruchowski Patryk – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun mgr inż. Tomasz Błażejewski)
   9. Hołda Sebastian – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun mgr inż. Tomasz Błażejewski)
   11. Soboń Rafał – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun mgr inż. Tomasz Błażejewski)

   

  Blok technologia żywności (14 osób):

  1. Przesmycki Krzysztof – ZS Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp.
  2. Kotlarek Aneta - ZS Ogólnokształcących Nr 2 II LO w Gorzowie Wlkp.
  3. Zubek AlicjaZS Nr 5 w Stargardzie
   11. Korpowska Natalia – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Agnieszka Maciejska)

   

  Blok gastronomia (36 osób):

  1. Panasz Paulina – ZSR CKP w Świdwinie
  2. Tomaszewski Mikołaj – ZS N r6 w Szczecinie
  3. Nowak Katarzyna – ZS Nr 4 RCKU w Wałczu
  4. Nowakowska Sandra – ZS Nr 1 w Choszcznie
  5. Aleksandrowicz Weronika – ZS Nr 6 w Szczecinie
   23. Bogacka Alicja – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Huczek Aleksandra)
   24. Poznańska Aleksandra – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Huczek Aleksandra)
   30. Jankowska Oliwia – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Huczek Aleksandra)

   

  Blok agrobiznes (20 osób):

  1. Czerniawski Karol - ZS Ogólnokształcących Nr 2 II LO w Gorzowie Wlkp.                                  
  2. Kaliszuk Krzysztof - ZS Ogólnokształcących Nr 2 II LO w Gorzowie Wlkp.                                  
  3. Rutkowski Gustaw - ZS Ogólnokształcących Nr 2 II LO w Gorzowie Wlkp.                                  
   15. Bąk Eryk – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Marta Jackowska-Żmuda)
   17. Przerada Daria – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Marta Jackowska Żmuda)
   19. Skrobisz Wiktoria – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Marta Jackowska Żmuda)

   

  Blok produkcja zwierzęca (13 osób):

  1. Mielcarek Konrad - ZS CKR w Boninie
  2. Kmieć Witold – ZS CKR w Bobowicku
  3. Kołoszyc Hubert – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Joanna Milewska-Walczyk)
   13. Łukaszewski Michał – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Joanna Milewska-Walczyk)

   

  Blok produkcja roślinna (7 osób):

  1. Chojecki Adrian – ZS Nr 6 w Szczecinku
  2. Mrozek Michał – ZS CKU w Bobowicku
   4. Paterak Karol – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Izabela Kała-Konowaluk)

   

  Blok architektura krajobrazu (13 osób):

  1. Sobucka Oliwia – ZS Ogrodniczych w Gorzowie Wlkp.
  2. Pospieszna Klaudia - ZS CKR w Bobowicku
  3. Mielnik Martyna – Centrum Edukacji Ogrodniczej w Gorzowie Wlkp.

   

  Uroczystego podsumowania dokonał przewodniczący Okręgowego Komitetu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - prof. dr hab. Cezary Podsiadło, gratulując najlepszym oraz dziękując wszystkim za udział.                                                                                                              

  Nagrodę Starosty Pyrzyckiego dla najlepszego ucznia z naszej szkoły otrzymał Hubert Kołoszyc zdobywca trzeciego miejsca w bloku Produkcja Zwierzęca.

  Hubert Kołoszyc ( produkcja zwierzęca ) wraz z Patrykiem Dobruchowskim ( mechanizacja rolnictwa) zakwalifikowali się do kolejnego etapu OWiUR i będą reprezentowali ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach na eliminacjach centralnych 7 i 8 czerwca 2018 r.  we Wrocławiu.

  Estera Witkowska

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się