• 25-09-2019

  Data opublikowania

 • Twórca tekstu

 •                  25.09.2019r. w ZS nr 2 CKU w Pyrzycach odbyło się uroczyste otwarcie warsztatów szkolnych. Honorowymi gośćmi uroczystości byli Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, Wicestarosta Ewa Gąsiorowska – Nawój, ksiądz dziekan Grzegorz Harasimiak,  ksiądz Tadeusz Kłapkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Pawlus, członkowie Zarządu Powiatu Pyrzyckiego i radni powiatu pyrzyckiego. Gości przywitała pani wicedyrektor szkoły Jolanta Kocanowska-Hajduła i nauczyciel przedmiotów zawodowych Łukasz Fornalczyk.

              W ramach projektu, „Nowoczesna szkoła – nowoczesny pracownik. Dostosowanie infrastruktury szkolnictwa zawodowego w Powiecie Pyrzyckim do rynku pracy.” - Numer projektu: RPZP.09.08.00-32-0001/17, zostały wyremontowane i doposażone pracownie szkolne. Doposażenie pracowni dotyczy zawodów, które znajdują się na liście zawodów z przyszłością i mają związek z rozwojem nowych technologii, rozwojem nowoczesnego przemysłu, obsługą gospodarki i mobilnością ludzi na jej rzecz pracujących. Takie zawody w szkole to: technik informatyk, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Projekt objął:

  - pracownię pojazdów samochodowych i pracownię silników,

  - pracownię mechanizacji rolnictwa i agrotroniki,

  - pracownię obróbki ręcznej i mechanicznej,

  - pracownię elektrotechniki i elektroniki,

  - warsztaty szkolne – halę główną,

  - pracownię ruchu drogowego oraz plac manewrowy do nauki jazdy pojazdami kat. B i T.

            Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:

  Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Jarosław Rzepa

  Starosta Pyrzycki – Stanisław Stępień

  Ksiądz dziekan – Grzegorz Harasimiak

  Wicedyrektor szkoły – Jolanta Kocanowska – Hajduła

              Osobą prowadzącą projekt i odpowiedzialną za jego realizację w szkole była Pani Dyrektor Ewa Cywińska.

              Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Kowalskiemu, za profesjonalne prowadzenie projektu ze strony Starostwa.

              Wszystkie pomieszczenia wyremontowane i doposażone w ramach projektu będą służyły uczniom i pomogą połączyć teorię z praktyką i sprawią, że nauka w szkole będzie atrakcyjna dla młodego człowieka.

   

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się