• 09-11-2018

  Data opublikowania

 • Estera Witkowska

  Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • 8.11.2018 roku w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbył się spektakl „Słowa w niewoli i słowa po odzyskaniu niepodległości” w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem tej uroczystości było uzmysłowienie tragedii w zniewolonym państwie. Ideą spektaklu było ukazanie osobowości człowieka, jego marzeń, pragnień po zniewoleniu i zdominowaniu literatury przez problematykę narodowowyzwoleńczą. Przygotowania do spektaklu zawsze rozwijają u młodzieży uzdolnienia aktorskie i uwrażliwiają na piękno polskiej literatury.

  Organizatorami spektaklu były panie: Ewa Trusiewicz i Beata Pawluk-Duńska. Panie zadbały o przygotowanie uczniów do spektaklu. Przygotowały również wystrój wnętrza, który oddawał zarówno atmosferę dekadentyzmu 123 lat niewoli, jak i wizję młodego państwa polskiego budzącego się do życia. W spektaklu wzięło udział 11 uczniów. Byli to uczniowie następujących klas: IV TŻiUG, IV TI,   IV TMR, III TI, III TMR, III TE, IV TPS, III TMRiA. Na spektakl zostali zaproszeni goście ze Starostwa, przedstawiciele Rady Rodziców, jak również Dyrekcja Szkoły. Mieliśmy okazję uczestniczyć w chwilach spędzonych z poezją spod korony ciernistej i złotej korony. Niewątpliwie zostanie to w naszej pamięci. Cel tych całorocznych spotkań z poezją został osiągnięty i uczniowie mają świadomość, że wolność nie jest nam dana, tylko zadana i trzeba ją chronić i pielęgnować.

  FILM

   

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się