• 29-03-2019

  Data opublikowania

 • Estera Zittermann

  Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • 28 marca 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach, przeprowadzony został Powiatowy Konkurs Wiedzy Konsumenckiej, nad którym honorowy patronat objął Starosta Pyrzycki – Stanisław Stępień.  Data nie jest przypadkowa - marzec  to miesiąc, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Na świecie od 1983, a w Polsce od 2000 roku.

  W przeciągu ostatnich kilkunastu lat polskie ustawodawstwo nadało konsumentom liczne prawa. Ale czy są ich świadomi?  Bywa różnie. Dlatego też, narodził się pomysł konkursu, dzięki któremu, małymi krokami próbujemy podnieść tę świadomość.

  Do rywalizacji przystąpiło łącznie siedem szkół z powiatu pyrzyckiego. Były to:

  • Szkoła Podstawowa w Pyrzycach
  • Zespół Szkół w Lipianach
  • Szkoła Podstawowa w Brzesku
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach
  • Społeczne Gimnazjum Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego w Pyrzycach
  • Zespół szkół Nr 1 w Pyrzycach.
  • Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach

  Uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 36 pytań przygotowanych przez Pana Krzysztofa Jastrzębskiego – Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów, który wsparł organizację konkursu. Poziom był bardzo wyrównany i konieczna okazała się dogrywka, aby wyłonić zwycięzców.

  1 miejsce zajął Robert Marszałek ze Szkoły Podstawowej w Pyrzycach – opiekun Pani Wanda Michalak,

  2 miejsceKrystian Blus z Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach – opiekun Marta Jackowska –Żmuda,

  3 miejsceMichał Pietras – ze Społecznego Gimnazjum Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego  w Pyrzycach – opiekun Pani Monika Żak,

  4 miejsceMaja Sytnik z Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach – opiekun Pani Patrycja Nocoń,

  5 miejscePaulina Gronkowska  z Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach – opiekun Pani Patrycja Nocoń,

   

  Nagrody  ufundowane przez Starostę Pyrzyckiego wręczyła Pani Ewa Gąsiorowska –Nawój – wicestarosta oraz Pan Krzysztof Jastrzębski – Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta.

  Podziękowania dla wszystkich opiekunów wręczyła Pani Jolanta Kocanowska – Hajduła i Pan Paweł Palczyński – dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia ustawicznego w Pyrzycach.

  Gratulujemy wszystkim 21 uczestnikom chęci zdobywania nowej wiedzy, wiedzy, która z pewnością w przyszłości zaprocentuje.

  P.S. Dziękuję Pani Ilonie Puzerewskiej, Aleksandrze Huczek oraz uczennicom klasy drugiej TŻ i UG za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się