• 26-09-2019

  Data opublikowania

 • 26 września – coroczne święto języków obcych ustanowione z inicjatywy Rady Europy w roku 2001. Corocznie obchody tego ważnego dla nas dnia wyglądają inaczej. W tym roku nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili odrębne rozgrywki językowe w 3 blokach: zadania przeznaczone dla klas pierwszych, drugich oraz trzecich.

  Blok I – klasy pierwsze

  Podczas Dnia Języków Obcych, wybrani przedstawiciele klas pierwszych mieli za zadanie rozwiązać quiz z języka angielskiego. Quiz składał się z różnorodnych zagadek. Uczniowie musieli m.in. odczytać napisane od tyłu słowa przy użyciu lusterka, rozszyfrować hasło, rozwiązać krzyżówkę oraz odnaleźć ukryte wyrazy.

  W konkurencji wzięło udział dziewięć klas, jednak tylko przedstawiciele klasy 1TMRiA (Kacper Krawczak, Dominik Kuczyński, Wojtek Chuderski) wykonali wszystkie zadania poprawnie i tym samym zostali zwycięzcami .

  Blok II – klasy drugie

  Rozgrywki językowe w klasach drugich również miały charakter drużynowy. Reprezentanci wszystkich klas drugich techników rywalizowały ze sobą w różnorodnych zadaniach.  W pierwszym zadaniu musieli wykazać się znajomością nazw zawodów, druga konkurencja pamięciowa polegała na zapamiętaniu jak największej liczby wyrazów angielskich odczytywanych przez prowadzącego, kolejną konkurencją było Angielskie Bingo, w którym uczniowie, aby zdobyć punkt musieli podać poprawne tłumaczenie wyrażeń oraz zdań.

  Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy II Technikum Ekonomicznego: Magdalena Stawicka i Aleksandra Kołodziejska-Pustowitenko.

  Blok III – klasy trzecie

  W Quizie o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych wzięli udział uczniowie z klas trzecich. Musieli zmierzyć się z zadaniem najtrudniejszym, gdyż  dotyczącym geografii, historii i muzyki krajów anglojęzycznych. 

  Nie było to zadanie łatwe, ale najlepiej poradziła sobie uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego – Dominika Jaworska.

  Serdecznie gratulujemy


  Nauczyciele Języka Angielskiego

  Marta Cywińska, Aneta Jankowska, Ewa Kula

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się