• 09-09-2019

  Data opublikowania

 • Estera Zittermann

  Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • Dnia 7 września 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pyrzycach odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku w ramach Narodowego Czytania w całej Polsce były czytane utwory, które należą do kanonu naszej wspaniałej literatury. Narodowe Czytanie nosiło tytuł „Nowele Polskie” – Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie.

  We wspólnym czytaniu wzięły udział panie: Ewa Cywińska p.o. Dyrektora ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach i pani Jolanta Kocanowska-Hajduła wicedyrektor ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach. Przygotowaniem tej wspólnej przygody z literaturą polską zajęła się pani Ewa Trusiewicz – przygotowała scenariusz i fragmenty utworów. Pani Beata Pawluk-Duńska i pani Monik Żak również uczestniczyły w Narodowym Czytaniu.

  We wspólnym czytaniu fragmentów „Nowel polskich” uczestniczyli uczniowie ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach. Byli to: Kacper Małolepszy z klasy III TMRiA i Piotr Piekoszewski z klasy II TMRiA.

   

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się