• 09-09-2019

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • J. Pniewska

  Twórca tekstu

 •  

  8 września obchodzimy Światowy Dzień Umiejętności Czytania.
  W 1965 roku UNESCO ogłosiło 8 września "Międzynarodowym Dniem Walki z Analfabetyzmem", nazywany również Światowym Dniem Umiejętności Czytania bądź Międzynarodowym Dniem Piśmienności. Święto to obchodzone jest na świecie od 1966 r., czyli od ponad 50 lat. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, że w dzisiejszym świecie umiejętność pisania i czytania jest niezwykle ważna. Po prostu niezbędna.

  Dlatego w poniedziałek 9 września świętowaliśmy ten dzień z I klasą Branzowej Szkoły I stopnia Mps – ćwicząc dykcję i umiejętność płynnego czytania na skomplikowanych, ale śmiesznych wierszykach. Było bardzo wesoło :)

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się