• 16-11-2018

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • 16 listopada – Międzynarodowy Dzień Tolerancji w ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach

  Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada.
  Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji:

  „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.”

  Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach uczcili Dzień Tolerancji biorąc udział w fotograficznej akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

  Poniższe zdjęcia to jeszcze nie koniec akcji. Już niedługo pojawią się te same zdjęcia, ale zawierające napisy – nawiązujące do Dnia Tolerancji i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy okazji sesji zdjęciowej nagraliśmy również życzenia dla Polski. Efekt już wkrótce!

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się