• 30.11.2017 17:31

  Data opublikowania

 • Joanna Pniewska

  Osoba publikująca

 •  

  E-mail osoby publikującej

 • 16 LISTOPADA TO MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI.

  ZOSTAŁ ON ZAPROPONOWANY PRZEZ ONZ JAKO ŚWIĘTO SZACUNKU, AKCEPTACJI I UZNANIA BOGACTWA RÓŻNORODNOŚCI KULTUR NA ŚWIECIE.

  TO AKCEPTACJA NASZYCH FORM WYRAZU I SPOSOBÓW NA BYCIE CZŁOWIEKIEM.

  SPRZYJA JEJ WIEDZA, OTWARTOŚĆ, KOMUNIKOWANIE SIĘ ORAZ WOLNOŚĆ SŁOWA, SUMIENIA I WIARY.

  TOLERANCJA JEST HARMONIĄ W RÓŻNORODNOŚCI.

  TO NIE TYLKO MORALNY OBOWIĄZEK, ALE TAKŻE PRAWNY I POLITYCZNY WARUNEK.

  TOLERANCJA TO WARTOŚĆ, KTÓRA CZYNI MOŻLIWYM POKÓJ I PRZYCZYNIA SIĘ DO ZASTĄPIENIA KULTURY WOJNY – KULTURĄ POKOJU.

   

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZORGANIZOWAŁ HAPPENING NA LEKCJACH I NA DZIESIĘCIOMINUTOWEJ  PRZERWIE, W KTÓRYM  WEZWAŁ WSZYSTKICH DO PODEJMOWANIA CODZIENNYCH, MAŁYCH CZY WIELKICH, ALE ZAWSZE ZDECYDOWANYCH DZIAŁAŃ, BY POKONAĆ STRACH, NIENAWIŚĆ I EKSTREMIZM NA DRODZE DIALOGU, ZROZUMIENIA I WZAJEMNEGO SZACUNKU – ROBIĄC ZDJĘCIA Z KOLOROWYMI TWARZAMI ORAZ PISZĄC WSPÓLNIE NA KOLOROWYCH DŁONIACH HASŁA DOTYCZĄCE TOLERANCJI, KTÓRTE ZAWIESILIŚMY POTEM NA TABLICY SAMORZĄDU.

  Joanna Pniewska

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się