• 02-10-2020

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Twórca tekstu

 • Dzień bez Przemocy to święto obchodzone corocznie 2 października, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15 czerwca 2006 roku, uchwalone w rezolucji, zainspirowanej poglądami propagatora pacygizmu Mahatmy Gandhiego (ur. 2 października 1869).

  Zgromadzenie wezwało wszystkie państwa członkowskie agendy ONZ, regionalne, międzyrządowe i pozarządowe organizacje oraz wszystkich zainteresowanych do obchodów Dnia w celu szerzenia idei życia bez przemocy, umacniania pokoju, głoszenia tolerancji i zwiększania świadomości społeczeństwa w temacie m.in. poprzez edukację.

   

  W piątek 2 października Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne obchody Dnia Bez Przemocy – wzywając uczniów wszystkich klas do podpisania się na wspólnym plakacie z hasłem:

  "PRZEMOC TO ZŁO! NIE WCHODŹ W TO!"

  Członkowie Samorządu przygotowali również mnóstwo kartek, na których zapisali hasła oraz przejmujące cytaty Gandhiego potępiające przemoc i propagujące ideę pokoju, tolerancji i porozumienia. Kartki zawisły w oknach szkolnych korytarzy.

  Mamy nadzieję, że zostały przeczytane. I że wszyscy wzięli sobie ich treść do serca...

  SU

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się