• 02-10-2019

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • J. Pniewska

  Twórca tekstu

 • 2 października 2019 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali akcję mającą na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy.

  Wykonali dłuuuugi plakat, na którym zebrali podpisy gospodarzy wszystkich klas.

  Międzynarodowy Dzień  bez Przemocy to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. Data 2 października nie jest przypadkowa – właśnie tego dnia przypada rocznica urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii działania bez przemocy.

  Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego potwierdza „powszechne obowiązywanie zasady unikania przemocy” oraz pragnienie „by zapewnić kulturę pokoju, tolerancji, zrozumienia i unikania przemocy”.

  Samorząd Uczniowski

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się