• 09.06.2021 13:46

  Data opublikowania

 • Wojtek Grabowski

  Osoba publikująca

 • w.grabowski@zscku.pl

  E-mail osoby publikującej

 • BIBLIOTEKA POLECA Z OKAZJI DNIA PRZYJAŹNI:

   

  "SMAŻONE ZIELONE POMIDORY" F. FLAGG

  ponadczasowa opowieść o sile przyjaźni i kobiecej solidarności.

   

  "ZBYT BLISKO" N. DANIELS

  Najlepsza przyjaciółka czy największy wróg?

  Connie i Ness poznały się w parku, w którym bawiły się ich dzieci. Okazało się, że są sąsiadkami

  i wkrótce stały się nierozłączne. Kiedy rozpadło się małżeństwo Ness, Connie wspierała ją w trudnych chwilach, lecz to, co było zażyłą przyjaźnią, niepostrzeżenie przemieniło się w rodzaj obsesji. Przyjaciółka staje się obecna zawsze i wszędzie, a Connie nie ma nawet skrawka prywatnej przestrzeni ani czasu dla męża i dzieci. To staje się nie do zniesienia…

   

  "PRZYJACIELE" M. MADERA

  historia grupy bliskich sobie krakowian, opowiedziana w wielu odsłonach. Łączy ich przyjaźń,

  a przede wszystkim Kazimierz i knajpka Banaś - właściwie Smutny Banaś - w której spotykają się często, by komentować codzienne życie i miłosne rozterki. Tu podejmują - wzajem i za siebie - ważne decyzje i wspierają się w walce z nałogiem nikotynowym.

   

  "WYZNAWCY NIEMOŻLIWEGO ŻYCIA" K. SCELSA

  Mira jest tą „gorszą”, depresyjną córką pary prawników. Uzdolniony plastycznie nerd Jeremy padł ofiarą szkolnego prześladowania, a Sebastian wychowuje się w kolejnych rodzinach zastępczych. Cała trójka ma ze sobą wiele wspólnego – wszyscy są dramatycznie pogubieni.
  Razem tworzą własną rzeczywistość, pełną magicznych rytuałów i improwizowanych podróży, które mają naprawić ich świat. Chcą uchronić się przed tymi, którzy nie rozumieją ich dążeń do niemożliwie niezwyczajnego życia. A jeśli będą musieli bronić się przed sobą nawzajem? Czy będą umieli rozróżnić między przyjaźnią, miłością a pożądaniem?
  Historia przyjaźni niemożliwej.

   

  "KRÓL WĘŻY" J. ZENTNER

  brutalnie szczera opowieść o nastolatkach i przyjaźni, która pozwala przetrwać.

   

  "KRÓL" K. RYRYCH

  Patryk po bankructwie firmy ojca i utracie domu ląduje z dnia na dzień w lokalu zastępczym w odrapanym dwupiętrowym bloku. W przeciwieństwie do matki szybko przystosowuje się do życia w „Brooklynie”, jak nazywają blok osiedlowe dzieciaki. Zapomina o dawnym życiu – o jego dobrych stronach, luksusach i znajomych, którzy wraz z tym wszystkim zniknęli.
  Podczas wakacji na szarym, betonowym podwórku Patryk poznaje Celestyna – bezdomnego mężczyznę, który staje się jego mentorem, od którego uczy się, jak przetrwać w nowym środowisku.
  Ciepła i wzruszająca powieść o sile przyjaźni, o tym, że nie można oceniać ludzi po pozorach i nie wszystko jest takie, jak się zdaje w pierwszej chwili.

   

  "FRIENDZONE" S. NOWACZYK

  Tatum i Griffin przyjaźnili się prawie od kołyski. Byli dla siebie jak brat i siostra. Tak zawsze było i tak już miało pozostać.
  Jeden taniec na balu maskowym zmienił wszystko.
  Teraz oboje są pełni sprzecznych emocji. Czy będą chcieli za wszelką cenę pozostać przyjaciółmi? Przecież to ona zawsze miała być najważniejsza. Kiedyś sobie to obiecali. I do tego oboje mają partnerów. A co, jeśli tylko jedno z nich będzie chciało… no właśnie, czego?

   

  "DROGA DO RAJU" P. SIMONS

  Obyczajowa "powieść drogi". Poruszająca historia o kobiecej przyjaźni, lojalności, miłości

  i poszukiwaniu celu w życiu. Shelby kończy szkołę i dostaje od ciotki kultowego, jaskrawożółtego mustanga. Zamierza jechać nim do Kaliforni, by odnaleźć tam swą matkę. Dołącza do niej Gina, pragnąca spotkać byłego chłopaka i naprawić związek. Po drodze zabierają Candy: nieznośną i tajemniczą dziewczynę, która przeszła w życiu prawdziwe piekło i przed czymś wyraźnie ucieka... Niezwykła podróż przez cały kraj zmieni ich życie na zawsze.

   

  "WŁASNY POKÓJ" B. CIWONIUK

  Czy wokół Ciebie czasem rozpada się świat? Rozwodzący się rodzice, przemoc w szkole, brak akceptacji swego wyglądu, marzenie o posiadaniu prawdziwego domu?

  Zach przeżywa rozstanie rodziców i chorobę mamy. Alfi za wszelką cenę chce uchronić siebie

  i Maję przed domem dziecka. Jacek ma problemy z nadwagą i nie chce wychodzić z domu.

  Przyjaźń między nimi, głęboka i prawdziwa, może wszystko zmienić...

   

  "AMY NA CZACIE" M. HOOPER

  Ostrożnie z przyjaciółmi!
  Po kłótni z najlepszymi przyjaciółkami, nastolatka Amy postanawia znaleźć towarzystwo gdzie indziej. Internet wydaje jej się do tego idealny, choć zdaje sobie sprawę, że spotykanie się sam na sam z rozmówcą z czata nie jest zbyt rozsądne. Poznany w ten sposób Zad wydaje się bardzo fajny. Lecz Amy nie wie, że chłopak ma pewien plan...

   

  "PTASIEK" W. WHARTON

  jest niezwykłą opowieścią o przyjaźni i marzeniach, o miłości i wojnie, o szaleństwie i pięknie, jest historią młodego człowieka, któremu obsesyjna miłość do ptaków umożliwia ucieczkę od ponurej rzeczywistości.

   

  "LATO SZCZUPAKA" J. RICHTER

  Tego lata wszystko się zmienia. Podczas gdy Ania chciałaby zatrzymać czas, a Daniel i Lukas próbują złowić szczupaka, w pokoju z opuszczonymi żaluzjami leży śmiertelnie chora Gisela, matka obu chłopców. Jest to opowieść o ostatnim lecie dzieciństwa, o nadziei i smutku, a także o prawdziwej przyjaźni, która niesie pocieszenie nawet w najtrudniejszych momentach życia.

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się