• 30-11-2018

  Data opublikowania

 • Osoba udostępniająca

 • E-mail udostępniającego

 • Samorząd Uczniowski

  Twórca tekstu

 • 29 listopada wróżyliśmy sobie w bibliotece szkolnej. Cukierki z wróżbami rozeszły się jak ciepłe bułeczki, serca z imionami ukochanej/ukochanego przebijane były niemiłosiernie długimi igłami, a lany wosk układał się w "szczęśliwe kształty".

  "Wróżby czynione w wigilię imienin Andrzeja, 29 listopada przynoszą długo oczekiwane odpowiedzi. Dawniej w Polsce czasem wróżebnym był także wieczór 24 listopada. Wówczas to św. Katarzyna odpowiadała na pytania młodzieńców, kilka dni później zaś św. Andrzej pomagał poznać przyszłość dziewczętom.

  W wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Po przebudzeniu dziewczęta wyciągały jedną karteczkę spośród wielu schowanych poprzedniego wieczoru. Imię wcześniej na niej zapisane było imieniem przyszłego wybranka".

  "Praktyczny poradnik. Święta w polskim domu"

  Samorząd Uczniowski

  
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Pliki cookies służą zbieraniu danych statystycznych o odwiedzanych podstronach.
  PRZECZYTAJ O COOKIES Zgadzam się